آژانس تبلیغاتی کارما

karma

advertising agency

قوانین جدید روابط عمومی دیجیتال

قوانین جدید روابط عمومی دیجیتال

آیا شما در «روابط عمومی»  کار می کنید؟ آیا شما با روابط عمومی دیجیتال آشنا هستید ؟

 به احتمال زیاد اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید ، پس پاسخ شما مثبت است.

 اگرچه تفاوت بین «روابط عمومی دیجیتال »و «روابط عمومی سنتی» کمی  مبهم است، اما ارزش بررسی دارد، زیرا از بسیاری جهات حرفه ما را متحول کرده است. و همیشه همراه با تغییر، چالش هایی به وجود می آید.

از برخی جهات روابط عمومی چندان تغییر نکرده است. ما همچنان به داستان‌های رسانه‌ای که در رسانه‌های با نام تجاری ظاهر می‌شوند جایزه می‌دهیم. ما همیشه برای ایجاد محتوا برای برندها کار کرده‌ایم و هنوز هم این کار را می‌کنیم.

اما همانند داستان مشهور قورباغه در آبی که به تدریج در حال گرم شدن است ، محیط رسانه و فناوری شتاب گرفته است و ما را مجبور به سازگاری می کند. برخی از آن تکامل آشکار است. هدف تلاش‌های ما احتمالاً رسانه‌های دیجیتال با اختیارات دامنه بالایی همچون نیویورک تایمز است و از آنجایی که مشاهده جستجو برای تقریباً هر برندی، از نرم‌افزارهای تجاری گرفته تا سایت‌های ن.شیدنی های جدید، حیاتی است.

روابط عمومی دیجیتال

ما سخت کار می‌کنیم تا پیوندهای باکیفیتی در داستان‌های ایجاد شده از طریق تلاش‌هایمان به دست آوریم. سپس انفجار محتوا وجود دارد.

داستان شروع غیررسمی صنعت روابط عمومی دیجیتال به اواخر سال 2011 و اوایل سال 2012 باز می گردد.  زمانی که به روز رسانی الگوریتم پاندا و پنگوئن گوگل، مقوله سئو را وارونه کرد. به‌روزرسانی‌ها به محتوای باکیفیت پاداش می‌داد و ترفندهای سئوی هرزنامه را که وب‌سایت‌های مشکوک را به صفحه یکی از رتبه‌بندی‌های جستجو سوق داده بود، جریمه می‌کرد. به‌روزرسانی‌های بعدی با ذکر نام‌های تجاری، حتی بدون پیوند، به‌گونه‌ای برخورد می‌کردند که گویی پیوند هستند و به کار روابط عمومی خوب با رتبه‌بندی جستجوی بالاتر پاداش می‌دهند.

فناوری دیجیتال
روابط عمومی
را متحول کرده است

«روابط عمومی دیجیتال»  به تدریج بر مهارت ها، ابزارها و چالش های حرفه ما تأثیر گذاشته استاین مطلب سعی دارد که به ما بگوید که  چگونه می توانیم بیشترین استفاده را از آن ببریم.

تسلط بر ابزارهای جدید رسانه  هنوز جایگاه خود را دارند. اگرچه در محیط دیجیتالی امروزی ممکن است اخبار را از طریق شبکه های اجتماعی  که به اطلاعیه کامل‌تری پیوند می‌دهد، انتخاب کنیم. به جای کنفرانس مطبوعاتی تمام عیار در گذشته (که در آن اخبار فوری می تواند برنامه ها را از مسیر خود خارج کند و حضور رسانه ها را از بین ببرد)، معمولاً منطقی تر است که اخبار را از طریق یک هماهنگی انحصاری با یک روزنامه نگار دیجیتال به اشتراک بگذارید. تماس‌های روزنامه‌نگاران هنوز مهم هستند و اینفلوئنسر ها حتی مهم‌تر از همیشه است. اما در جایی که زمانی از ابزار بی‌حرکت استفاده می‌کردیم، اکنون می‌توانیم از روش‌های پیشرفته‌تری برای انجام کار استفاده کنیم.

درک سئو

درک سئو ​

هر شخص فعال در روابط عمومی که تجزیه و تحلیل، یا حداقل اصول اولیه سئو را نمی‌داند، در محیط دیجیتال امروزی با یک نقطه ضعف جدی دست به گریبان است . امروزه ، استفاده از سئو بیشتر در  روابط عمومی ضرورت دارد  و این روند حتمن  ادامه پیدا خواهد کرد . و  متخصصان روابط عمومی مسئولیت هدایت آن را به عهده دارند .

ایجاد مهارت های جدید

دست اندرکاران روابط عمومی دیجیتال باید پیشرفت کرده و مهارت های جدیدی بیاموزند. به محتوا های جدید نگاه کنید. قبلاً خط با کیفیت بالا در یک مقاله مهم بود . امروزه ما در استفاده از تکنیک‌های داستان سرایی دیجیتالی به چالش کشیده شده‌ایم که تاثیر بصری حتی مهم‌تر از نوشتن متقاعدکننده است.

در گذشته  نتیجه هزینه کرد برای رسانه ها در یک کمپین روابط عمومی با کیفیت، جایگاهی مقدس داشت ،  اما الان  شبکه های  اجتماعی خطوط بین رسانه‌های پولی و غیر پولی را محو کردند و با ورود شرکت‌ها به تولید محتوا و سرمایه‌گذاری بر روی آن  شرایط رهبری بازار را عوض کرده اند . . امروزه بسیاری از آژانس‌ها خدمات خلاقانه‌ای را برای توزیع محتوا ارائه می‌کنند و بیشتر آنها مدل PESO را برای محتوای پولی، کسب درآمد، اشتراک‌گذاری و مالکیتی که با هم کار می‌کنند تا باعث دیده شدن برند و تعامل مصرف‌کننده شوند، اتخاذ کرده‌اند.

همکاری با اینفلوئنسرها در کنار تولید محتوا دنیای  روابط عمومی را تغییر داده است. آنچه ما می بینیم حرکتی از افراد مشهور با نام تجاری به چهره های کمتر شناخته شده ای است که می توانند تعامل واقعی را ارائه دهند. یکی از چروک های مهم افزایش میکرو اینفلوئنسر است. کمپین های میکرو اینفلوئنسر شامل افرادی می شود که کمتر از 100000 فالوور دارند، اما می توانند رابطه تجاری کمتر و معنی داری را با طرفداران و دنبال کنندگان ارائه دهند. اگرچه برنامه های میکرو اینفلوئنسر مخالفان خود را دارند، اما محبوب هستند زیرا برای پلتفرم های بصری مانند اینستاگرام طراحی شده اند و تقریباً با هر بودجه ای انجام پذیر هستند.

اتخاذ تمرکز بر مشتری ابزارها و مهارت ها یک چیز هستند، اما مهم ترین تغییر برای متخصصان روابط عمومی ممکن است تغییر ذهنیت باشد. در گذشته تلاش های ما رسانه ای بود. هر کاری که انجام دادیم باید از صفحه یک روزنامه نگار و سردبیرش عبور می کرد. اخیراً، ما باید مانند کاربر نهایی فکر کنیم، چه یک مصرف کننده یا یک تجارت. ما مسئول ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری هستیم که کاربران را درگیر می کند و به مهارت های داستان سرایی جدید نیاز دارد.

تعهد به نتایج

امروزه همه چیز قابل اندازه گیری و اندازه گیری است. خبر خوب این است که روش‌های ساده‌تر و طرز فکر جدیدی برای ارزیابی نتایج روابط عمومی وجود دارد. تمرکز ما به‌عنوان افراد حرفه‌ای می‌تواند روی تغییرات قابل اندازه‌گیری در سئو، ترافیک وب، تعامل با نام تجاری، و در نهایت روی معیاری باشد که برای هر بازاریاب آشناست :  بهبود نتایج کسب‌وکار

تعهد به نتایج

نویسنده : دوروتی کرنشاو

ترجمه : مجید ناصردوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *