آژانس تبلیغاتی کارما

karma

advertising agency

کمپین تبلیغاتی چیست و چگونه می‌توان یک کمپین موفق داشت؟

امروزه با گسترش روز افزون تکنولوژی و فضای مجازی، ورود کسب و کارهای سنتی به دنیای دیجیتال امری ضروری و مهم است. برای انجام این کار نیز پیش‌نیازهایی وجود دارد همچون ایجاد یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی و یا راه اندازی سایت برای ارائه محصول و همچنین معرفی برند به کاربران. پس از این کارها بهترین گزینه برای گسترش و توسعه کسب و کار، استفاده از کمپین تبلیغاتی (Advertising Campaign) است.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی یا Advertising Campaign به اجرای فعالیت‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که از قبل پیام هدف کمپین، مخاطب و برنامه‌ریزی دقیق معین شده تا پیام مورد نظر در بهترین زمان ممکن با توجه بودجه برای جامعه هدف ارسال شده و مخاطبان بیشتری را برای ارتباط بهتر با کسب و کار، ترغیب نماید.

با اجرای کمپین تبلیغاتی می‌توان ورودی با قدرت به دنیای دیجیتال و در راستای آن گسترش کسب و کار داشت. اما سوالی که در ذهن اکثر افراد ممکن است ایجاد شود، این است که کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی چیست؟​

کمپین تبلیغاتی چیست؟

یک کمپین تبلیغاتی می‌تواند با اهداف متفاوتی اجرایی شود؛ اهداف یک کمپین تبلیغاتی می‌تواند افزایش آگاهی از برند، افزایش ارتباط با مخاطب، افزایش فروش و موارد مشابه باشد.

کمپین تبلیغاتی موفق، کمپینی است که با استراتژی و برنامه‌ریزی درست و مناسب برای رسیدن به هدف طراحی شده باشد؛ تنها انجام تبلیغات به صورت برنامه‌ریزی شده به معنی برگزاری یک کمپین تبلیغاتی موفق نیست؛ بلکه با توجه به هدف کمپین باید از طریق رسانه‌های مناسب و محتوای درست تبلیغات خود را اجرا کنید.

چرا برگزاری کمپین تبلیغاتی اهمیت دارد؟

کمپین‌های تبلیغاتی از این حیث اهمیت دارند که می‌توانند به کسب و کار شما نسبت به شما در زمینه بازاریابی دیجیتال برتری دهد. البته هدف شکست دادن رقبا نیست؛ بلکه پیدا کردن افرادی است که می‌توانند برای کسب و کار شما مفید باشند.

این به معنی شناسایی و جمع‌آوری کاربرانی است که می‌خواهند از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند؛ اما شما را نمی‌شناسند و شما با جذب این افراد می‌توانید آن‌ها را به مشتریان طولانی مدت خود تبدیل کنید.

داشتن ترافیک زیاد از طریق سرچ یا نمایش تبلیغات در صورتی که مخاطبینی وارد وب سایت شما می‌شوند که علاقه‌ای به محصولات یا خدمات شما ندارند یا نمی‌توانند از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند؛ مفید نخواهد بود.

جذب مخاطب درست برای موفقیت یک کسب و کار و کمپین تبلیغاتی‌اش اهمیت زیادی دارد؛ و کمپین تبلیغاتی ابزار جذب مخاطبین جدید است؛ اما باید مخاطبین مناسب را جذب کند.

سوالات متداول در مورد کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی به اجرای فعالیت‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که از قبل پیام هدف کمپین، مخاطب و برنامه‌ریزی دقیق معین شده تا پیام مورد نظر در بهترین زمان ممکن با توجه بودجه برای جامعه هدف ارسال شده و مخاطبان بیشتری را برای ارتباط بهتر با کسب و کار، ترغیب نماید.

ویژگی های کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی موفق به کمپینی گفته می‌شود که بر مبنای استراتژی افزاش آگاهی از برند، افزایش ارتباط با بازار هدف و یا افزایش فروش طرح‌ریزی شود. بسیاری از کسب و کارها بر این باور هستند که برگزاری یک کمپین به معنای ساخت تبلیغات است که این تفکر کاملا اشتباه است.

مراحل اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق چیست؟

برای این که کمپین تبلیغاتی شما موفق باشد باید 7 مرحله را بگذراند: تعیین هدف کمپین، شناسایی مخاطبان هدف، تقسیم بندی مخاطب، انتخاب رسانه برای هر گروه از مخاطبین، تعیین KPI، طراحی استراتژی، تولید محتوا مناسب؛ تنها با طی کردن این مراحل است که کمپین تبلیغاتی به اهداف و KPI های خود می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *