آژانس تبلیغاتی کارما

karma

advertising agency

آنالیز رقبا

آنالیز رقبا

آنالیز رقبا یک استراتژی است که شامل تحقیق در مورد رقبای اصلی برای به دست آوردن بینش در مورد محصولات، فروش و تاکتیک های بازاریابی آنها می شود. اجرای استراتژی های تجاری قوی تر، دور زدن رقبا و تصاحب سهم بازار تنها چند مزیت از انجام تحلیل و آنالیز رقبا است.

تجزیه و تحلیل رقابتی می تواند به شما کمک کند تا نکاتی را در مورد نحوه عملکرد رقابت خود بیاموزید و فرصت های بالقوه ای را شناسایی کنید که می توانید با استفاده از آنها بهتر عمل کنید.

همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در رأس روندهای صنعت بمانید و اطمینان حاصل کنید که محصول شما به طور مداوم استانداردهای صنعت را برآورده می‌کند و از آن فراتر می‌رود.

چند مزیت انجام آنالیز رقبا

  • به شما کمک می کند ارزش پیشنهادی منحصر به فرد محصول خود را شناسایی کنید و چه چیزی محصول شما را از رقبا متمایز می کند، که می تواند به تلاش های بازاریابی آینده کمک کند.

  • شما را قادر می سازد تشخیص دهید که رقیب شما چه کاری را به درستی انجام می دهد. این اطلاعات برای مرتبط ماندن و اطمینان از عملکرد بهتر محصول و کمپین های بازاریابی شما از استانداردهای صنعت بسیار مهم است.

  • به شما می‌گوید رقبای شما کجا کوتاه می‌آیند - که به شما کمک می‌کند حوزه‌های فرصت‌ها را در بازار شناسایی کنید و استراتژی‌های بازاریابی جدید و منحصربه‌فردی را که از آنها استفاده نکرده‌اند آزمایش کنید.

  • از طریق نظرات مشتریان بیاموزید که چه چیزی در محصول رقیب وجود ندارد، و در نظر بگیرید که چگونه می توانید ویژگی هایی را به محصول خود اضافه کنید تا این نیازها را برآورده کنید.

  • معیاری را در اختیار شما قرار می دهد که بر اساس آن می توانید رشد خود را اندازه گیری کنید.