آژانس تبلیغاتی کارما

karma

advertising agency

پاپ آپ

پاپ آپ  چیست ؟

پاپ آپ  ( pop up) یک شیوه تبلیغاتی است که به منظور جلب توجه کاربر به صورت ناگهانی بر روی صفحه ظاهر می شود. این تبلیغ ناگهانی و گاها مزاحم آنقدر باقی می ماند تا کاربر آن را ببند و به کار خود ادامه دهد. همین مجال کوتاه شرایطی را فراهم می کند که نام یا برند محصول تبلیغ شده در ذهن کاربر ماندگار شود. از این رو کاربر در صورت نیاز به خدمات و یا کالای تبلیغ شده، به یاد برند مورد نظر می افتد. یا در هنگام خرید، نام محصول تبلیغ شده برای او آشنا است و او خرید آن محصول را عملی می کند.

اثر این شیوه تبلیغات بر رنک سایت

پاپ آپ  به صورت ناگهانی ظاهر می شود و بخشی از وقت کاربر را می گیرد به همین دلیل اصولا کاربران آن را مزاحم تلقی می کنند. از طرف دیگری بسیاری از کاربران در صورت مشاهده پاپ آپ  ترجیح می دهند سایت را ترک و به سایت دیگری مراجعه کنند. بنابراین این شیوه تبلیغات اگرچه می تواند به فروش محصول و یا خدمات کمک کند اما برای سایت زیان هایی نیز دارد.

برای بهره مند شدن از محاسن پاپ آپ  و حذف اثرات منفی آن لازم است که از این شیوه تبلیغات در زمان و مکان مناسب استفاده شود. از طرف دیگر بهتر است که این تبلیغ در انتهای کار یعنی در هنگام خروج کاربر از سایت به نمایش درآید. استفاده از زیبایی های بصری و محتوای کوتاه و جذاب می تواند توجه کاربر را جلب و انگیزه آن را برای پیگیری تبلیغ زیاد کند. تعیین مدت زمان نمایش تبلیغ به نوعی تکلیف کاربر را مشخص می کند. بدون شک زمان کوتاهتر انگیزه آنها را برای ماندن و تماشا کردن بیشتر می کند. در نهایت هر چه صفحه تبلیغاتی کوچکتر و مزاحمت آن کمتر باشد، میزان تاثیر گذاری آن نیز بیشتر خواهد بود.